Neurofeedback

Tehnika koja pomaže pri teškoćama u pažnji i koncentraciji, Motorički nemir, Emocionalna disregulacija, Impulzivnost u ponašanju, Teškoće čitanja, Teškoće u razvoju (ADHD, Poremećaj iz spektra autizma, Aspergerov sindrom, poremećaji komunikacije) Emocionalne teškoće (anksioznost, depresija) Stres

Zatražite svoj termin

Neurofeedback je neinvazivna metoda, vrsta biofeedback-a, kojom se postupno utječe na poboljšanje funkcije mozga.

O neurofeedback-u

Saznajte više o tehici Neurofeedbacka, zašto se koristi, koje su prednosti i kome je namijenjen.

Neurofeedback je neinvazivna metoda, vrsta biofeedback-a, kojom se postupno utječe na poboljšanje funkcije mozga. To je metoda praćenja električnih valova mozga (alfa, beta, delta i theta) i učenja njihove samoregulacije, a sve to putem pristupačnog računalnog sučelja. Moždani valovi odraz su specifičnih mentalnih stanja, a neki obrasci moždanih valova mogu biti manje ili više poželjni za određene aktivnosti.

Neurofeedback je namijenjen širokom spektru ljudi, uključujući djecu, adolescente i odrasle. Najčešće se koristi kod određenih teškoća, ali isto tako se može primjenjivati kako bismo unaprijedili svoje zdravlje i održali mentalnu ravnotežu. Mali postotak ljudi je otporan na neurofeedback trening, a za sve ostale najvažnija je motivacija i educirani trener.

Teškoće u pažnji i koncentraciji, Motorički nemir, Emocionalna disregulacija, Impulzivnost u ponašanju, Teškoće čitanja, Teškoće u razvoju (ADHD, Poremećaj iz spektra autizma, Aspergerov sindrom, poremećaji komunikacije) Emocionalne teškoće (anksioznost, depresija) Stres

Nakon inicijalne procjene na kojoj se procijeni bi li neurofeedback za osobu bio koristan, pristupa se treninzima. Treninzi traju prosječno 45 minuta, optimalno 2x tjedno ili u nekim slučajevima češće. Broj treninga varira s obzirom na željeni ishod. Treninzi su ugodni, u potpunosti bezbolni i sigurni.

Na početku se uvijek radi inicijalna procjena. Procjena se sastoji od kliničkog intervjua i bazičnog snimanja električne aktivnosti, tj. provodi se kvantitativna analiza dobivenog EEG signala. Dobiveni podaci uspoređuju se s normama ciljane populacije. Analiziraju se odstupanja u načinu na koji mozak radi te moguća poboljšanja neurofeedback treningom.

Neurofeedback

30
  • Pojedinačni trening

Neurofeedback

270
  •  
10 treninga

Neurofeedback

510
  •  
20 treninga

Zakažite svoj termin!